Oblíbená anglická jména pro psí (kluky)

Anglická jména pro psí kluky jsou často vybírána s ohledem na osobnost, vzhled nebo hlavně i plemeno psa. Tato jména mohou odrážet tradiční britskou kulturu, populární jména nebo dokonce významné charakteristiky jednotlivých psů. V tomto článku se podíváme na některá z nejoblíbenějších anglických jmen pro psí kluky, jejich význam a původ.

Anglická jména pro psí kluky

Mezi nejčastější a nejvíce oblíbené patří:

1. Max

Max je krátké, ale výrazné jméno, které je oblíbené po celém světě. Toto jméno často symbolizuje sílu a odvahu. Je snadno vyslovitelné a dobře zapadá pro většinu plemen psů.

2. Charlie

Charlie je roztomilé a přátelské jméno, které pochází z anglického jména Charles. Toto jméno je oblíbené pro svou přívětivou povahu a často je vybíráno pro milé a hravé psy.3. Buddy

Buddy, což v angličtině znamená kamarád, je oblíbeným jménem pro psy, kteří jsou nejen mazlíčky, ale také společníky a členy rodiny. Toto jméno vyjadřuje přátelský a společenský vztah mezi psem a jeho majitelem.

4. Alfie

Alfie je tradiční anglické jméno, které je často spojováno s roztomilostí a šarmem. Je to populární volba pro menší plemena nebo štěňata, kteřé mají přátelskou a hravou povahu.

5. Oscar

Jméno Oscar má irský původ a je populární v mnoha anglicky mluvících zemích. Toto jméno je často spojováno s elegancí a hrdostí, což jej činí vhodným pro plemena s ušlechtilým vzhledem.

6. Jack

Jack je jednoduché a tradiční jméno, které je v Anglii velmi oblíbené. Jméno je často spojováno s odvahou a nezávislostí, což ho činí ideálním pro energické a dobrodružné psy.

7. George

George je klasické anglické jméno, které nosilo mnoho významných historických postav. Toto jméno vyzařuje důstojnost a respekt, a je často vybíráno pro pejsky, kteří mají majestátní a klidnou povahu.

8. Toby

Toby je roztomilé a hravé jméno, které je oblíbené pro jeho přívětivý zvuk. Toto jméno je často spojováno s veselými a energickými psy, kteří mají rádi společnost a hry.

9. Oliver

Oliver, často zkracovaný na Ollie, je oblíbené jméno pro psy, které mají klidnou a vyrovnanou povahu. Jméno pochází ze staroanglického a symbolizuje mír a harmonii.

pes

10. Henry

Henry je tradiční a ušlechtilé jméno, které je často vybíráno pro psy s hrdou a silnou osobností. Jméno má německý původ a je spojováno s vládci a vůdci.

11. Rex

Rex, což znamená „král“ v latině, je silné a významné jméno. Je často vybíráno pro větší a majestátní plemena, kde zdůrazňuje jejich ušlechtilý vzhled a silnou osobnost.


Jazyky online zdarma

12. Teddy

Teddy je roztomilé a přátelské jméno, které může být zkrácenou formou Theodore nebo Edward. Toto jméno je ideální pro malé a mazlivé psy, kteří jsou jako plyšoví medvídci.

13. Baxter

Baxter je jedinečné jméno, které má staroanglický původ. Je často spojováno s individualitou a nezávislostí, a je vhodné pro psy s jedinečnou osobností.

14. Milo

Milo je populární jméno pro psy, které vyniká svou hravostí a roztomilostí. Toto jméno je často vybíráno pro energické a veselé psy.

15. Finn

Finn, s kořeny v irské mytologii, je jméno spojované s dobrodružstvím a houževnatostí. Je to skvělá volba pro aktivní a odvážné psy.

16. Rupert

Rupert je tradiční a elegantní jméno, které je oblíbené ve Velké Británii. Je to vhodná volba pro psy, kteří mají důstojný a klidný temperament.

17. Archie

Archie, často zkrácená forma Archibalda, je jméno plné šarmu a hravosti. Je to populární volba pro energické a přátelské psy.

18. Louie

Louie je variantou francouzského jména Louis a je to roztomilé a přívětivé jméno pro psa. Toto jméno je ideální pro milé a hravé psy, kteří milují být středem pozornosti.

19. Bertie

Bertie, často zkrácenina od Bertram nebo Albert, je roztomilé a staromódní jméno. Je to skvělá volba pro psy s klasickým a elegantním vzhledem.

20. Winston

Winston je jméno plné charakteru a důstojnosti. Je často spojováno s vůdcovstvím a silnou osobností, což ho činí ideálním pro sebevědomé a autoritativní psy.

Nejhezčí jména pro psa

21. Cooper

Cooper, původně označující výrobce sudů, je populární jméno pro psy, které má přátelský charakter. Je to skvělá volba pro energické a hbité psy.

22. Harley

Harley, jméno s anglosaským původem, je často spojováno s nezávislostí a svobodnou povahou. Je vhodné pro dobrodružné a odvážné psy.

23. Monty

Monty, často zkrácenina od Montgomery nebo Montague, má vznešený a elegantní zvuk. Je to oblíbené jméno pro psy s ušlechtilým a klidným chováním.

24. Riley

Riley, původem staroanglické jméno, znamená „louka“ nebo „polní pastvina“. Je to oblíbená volba pro veselé a energické psy, kteří milují přírodu.

25. Dexter

Dexter, což znamená „obratný“ nebo „pravák“, je jméno plné šarmu a inteligence. Je to ideální volba pro chytré a obratné psy.

26. Gus

Gus může být zkráceninou Augustus nebo Gustav a je to roztomilé, ale pevné jméno. Hodí se pro milé, ale odvážné psy.

27. Murphy

Murphy, s irským původem, znamená „bojovník moře“. Je to vhodné jméno pro odvážné a dobrodružné psy, kteří nebojí výzev.

28. Spencer

Spencer, odvozený od staroanglického povolání, znamená „správce“. Toto jméno je vhodné pro inteligentní a důvěryhodné psy, kteří jsou přirozenými vůdci.

29. Toby

Toby, obvykle zkrácenina Tobias, je přátelské a hravé jméno. Je populární pro hravé a roztomilé psy, kteří rádi tráví čas s lidmi.

30. Chester

Chester, původem z latiny, znamená „tábor“ nebo „pevnost“. Toto jméno je vhodné pro silné a ochranářské psy, kteří jsou loajální své rodině.

Jména pro psy

31. Bailey

Bailey, což znamená „správce hradní zdi“, je populární jméno pro psy, kteří jsou ochranářští a loajální. Je to oblíbená volba pro psy, kteří jsou jako strážci domova.

32. Jasper

Jasper je jméno s perským původem, které znamená „poklad“. Je to vhodné pro psy, kteří jsou cennými členy rodiny a mají klidnou a milující povahu.

33. Brock

Brock, což je staroanglické slovo pro „jezevce“, je neobvyklé a robustní jméno. Je to skvělá volba pro silné a nebojácné psy.

34. Nigel

Nigel, jméno keltského původu, znamená „černý“. Toto jméno je vhodné pro psy s tmavou srstí nebo pro ty, kteří mají tajemný a záhadný charakter.

35. Barney

Barney je hravé a přátelské jméno, které může být zkráceninou Barnabas. Je populární pro veselé a přátelské psy, kteří jsou středem pozornosti.

36. Percy

Percy, zkrácená forma Percival, je tradiční jméno s romantickým nádechem. Je vhodné pro elegantní a ušlechtilé psy.

37. Sidney

Sidney, jméno s anglo-normanským původem, znamená „široké ostrov“. Toto jméno je vhodné pro psy, kteří mají rádi průzkum a dobrodružství.

38. Quincy

Quincy, s původem ve francouzském městě, znamená „pátý“. Je to unikátní jméno pro psy, kteří mají význačné postavení v rodině nebo jsou něčím zvláštní.

Jazyky online zdarma

39. Angus

Angus, jméno skotského původu, znamená „jeden výběr“. Je to vhodné jméno pro milované a výjimečné psy, kteří jsou ve své rodině velmi ceněni.

40. Cedric

Cedric, jméno keltského původu, bylo zpopularizováno Walterem Scottem. Má romantický a tajemný zvuk, což ho činí skvělou volbou pro majestátní a záhadné psy.

Psí jména pro fenky

41. Benson

Benson, což znamená „syn Bena“, je přátelské jméno. Je vhodné pro psy, kteří jsou milovanými členy rodiny.

42. Cody

Cody, což je obecně zkrácenina od „Codicillus“, znamená „pomocník“. Toto jméno je ideální pro loajální a věrné psy, kteří jsou ochotni pomáhat.

43. Duke

Duke, což znamená „vévoda“, je jméno plné důstojnosti a vznešenosti. Je vhodné pro psy s ušlechtilým vzhledem a majestátním chováním.

44. Elliot

Elliot, což může být odvozeno od Elijah, má význam „Jahve je Bůh“. Toto jméno je populární pro jeho melodický zvuk a je vhodné pro inteligentní a milé psy.

45. Fletcher

Fletcher, původně řemeslnické povolání výrobce šípů, je unikátní jméno. Je vhodné pro obratné a bystré psy.

46. Griffin

Griffin, jméno se silným mýtickým podtextem, znamená „silný pán“. Je to vynikající volba pro silné a odvážné psy.

47. Hudson

Hudson, což znamená „syn Hudde“, je moderní a stylové jméno. Je vhodné pro trendy a energické psy.

48. Ivor

Ivor, se skandinávským původem, znamená „lučištník“. Toto jméno je vhodné pro silné a nezávislé psy s ochranářskou povahou.

49. Jasper

Jasper, který znamená „poklad“, je exotické a přitažlivé jméno. Je vhodné pro psy, kteří jsou cennými členy rodiny.

50. Kingsley

Kingsley, což znamená „královská louka“, je elegantní a vznešené jméno. Je vhodné pro psy s majestátním a důstojným vzhledem.

Pejsek

Zde jsou anglická jména pro psí kluky, od tradičních po moderní:

 1. Ace
 2. Bailey
 3. Charlie
 4. Dexter
 5. Eddie
 6. Finn
 7. George
 8. Harley
 9. Ike
 10. Jack
 11. Kobe
 12. Leo
 13. Max
 14. Nico
 15. Oscar
 16. Percy
 17. Quincy
 18. Riley
 19. Sam
 20. Toby
 21. Ulysses
 22. Vince
 23. Wally
 24. Xander
 25. Yogi
 26. Zane
 27. Archie
 28. Buster
 29. Cooper
 30. Duke
 31. Elvis
 32. Freddie
 33. Gus
 34. Hank
 35. Iggy
 36. Joey
 37. Kai
 38. Lenny
 39. Milo
 40. Ned
 41. Oliver
 42. Parker
 43. Quinn
 44. Rex
 45. Sid
 46. Tyson
 47. Uri
 48. Victor
 49. Winston
 50. Xavier
 51. Yale
 52. Zeus
 53. Alfie
 54. Bruno
 55. Clyde
 56. Drake
 57. Ernie
 58. Fletcher
 59. Gavin
 60. Hugo
 61. Ivan
 62. Jasper
 63. Kurt
 64. Lance
 65. Mason
 66. Noah
 67. Otis
 68. Phil
 69. Quincy
 70. Roger
 71. Seth
 72. Tanner
 73. Upton
 74. Vinny
 75. Wyatt
 76. Xeno
 77. York
 78. Ziggy
 79. Axel
 80. Barney
 81. Chester
 82. Denver
 83. Ezra
 84. Felix
 85. Grady
 86. Howard
 87. Isaac
 88. Jake
 89. Kyle
 90. Louie
 91. Monty
 92. Nolan
 93. Owen
 94. Pablo
 95. Quasar
 96. Rusty
 97. Scott
 98. Travis
 99. Ugo
 100. Vernon
Angličtina Zdarma

TIP na čtení:

Zdroje článku:

150+ Famous Dog Names for Your Prestigious Pup [online]. [cit. 10. 12. 2023]. Dostupné z: https://www.dailypaws.com/dogs-puppies/dog-names/famous-dog-names

Dog names | Cloudflare [online]. [cit. 10. 12. 2023]. Dostupné z: https://www.rover.com/blog/dog-names/

Famous Dog Names – American Kennel Club [online]. [cit. 10. 12. 2023]. Dostupné z: https://www.akc.org/expert-advice/lifestyle/famous-dog-names/

Dog Names: 100 Most Popular in 2023 [online]. [cit. 10. 12. 2023]. Dostupné z: https://dogtime.com/top-100-dog-names

Napsat komentář