30 nejhezčích anglických jmen pro holky

Anglická jména pro holčičky jsou známá svou elegancí a klasickým kouzlem. Mnohá z nich mají historický význam a jsou oblíbená po celém světě. V tomto článku se podíváme na některá z nejhezčích anglických jmen pro holčičky, včetně jejich významů a původu.

Nejhezčí anglická jména pro holky
 1. Charlotte: Jméno Charlotte je francouzského původu a je ženskou formou jména Charles, což znamená „svobodný muž“. Toto jméno je populární po celém světě, a to zejména díky jeho královským konotacím – Princezna Charlotte je dcera britského prince Williama.
 2. Amelia: Amelia je jméno latinského původu, které znamená „pracovitá“ nebo „plodná“. Jméno je oblíbené pro svou melodickou zvukovost a elegantní charakter.
 3. Olivia: Původ jména Olivia není zcela jasný, ale často se uvádí, že pochází z latiny a znamená „olivový strom“. Olivia je oblíbená pro svou poetickou krásu a byla také popularizována Williamem Shakespearem.
 4. Isabella: Jméno Isabella je španělskou variantou jména Elizabeth, což znamená „Bůh je můj přísah“. Toto jméno je známé svým královským půvabem a historickým významem.
 5. Evelyn: Evelyn má anglosaské kořeny a obvykle znamená „žádoucí“ nebo „život“. Toto jméno se stalo populární v 20. století a je známé svou elegancí a nadčasovostí.
 6. Sophia: Sophia je řeckého původu a znamená „moudrost“. Toto jméno je oblíbené pro svou sofistikovanost a krásný zvuk.
 7. Emma: Emma je germánského původu a znamená „univerzální“ nebo „celá“. Jméno je populární pro svou jednoduchost a eleganci.
 8. Ava: Ava má nejasný původ, ale často se uvádí, že je to varianta jména Eve, což znamená „živý“. Toto jméno je oblíbené pro svou krátkost a zvučnost.
 9. Lily: Jméno Lily pochází z anglického slova pro květinu lilie, symbol čistoty a nevinnosti. Toto jméno je oblíbené pro svou přírodní krásu a jemnost.
 10. Grace: Grace je anglické jméno, které znamená „milost“ nebo „elegance“. Toto jméno je populární pro svou jednoduchou krásu a pozitivní význam.


Anglická jména pro holčičky
 1. Harper: Harper je původně anglické jméno, které znamená „hráč na harfu“. Získalo na popularitě v posledních letech, částečně díky své hudební asociaci a modernímu kouzlu.
 2. Abigail: Abigail má hebrejský původ a znamená „otec radosti“. Toto jméno je oblíbené pro svůj tradiční charakter a krásný zvuk.
 3. Eleanor: Eleanor je pravděpodobně odvozeno od Provensálského jména Aliénor, což znamená „jiná Aenor“. Je známé svou elegancí a historickým významem.
 4. Scarlett: Scarlett má anglický původ a znamená „červený“. Toto jméno se stalo populární díky svému asociaci s barvou a silným charakterem.
 5. Audrey: Audrey je anglosaského původu a znamená „ušlechtilá síla“. Jméno je známé svou klasickou elegancí a trvalou oblíbeností.
 6. Violet: Violet pochází z anglického slova pro fialovou barvu a květinu fialku. Toto jméno je oblíbené pro svou spojitost s přírodou a jemnou krásou.
 7. Ruby: Ruby je anglické jméno, které znamená „rubín“. Je oblíbené pro svůj živý a energický charakter a asociaci s drahokamem.
 8. Alice: Alice má germánský původ a znamená „ušlechtilá“. Toto jméno je známé svou klasickou krásou a bylo popularizováno díky Lewisu Carrollu a jeho příběhu „Alice v říši divů“.
 9. Hazel: Hazel je anglické jméno, které znamená „lískový oříšek“. Jméno je populární pro svou spojitost s přírodou a jedinečný zvuk.
 10. Penelope: Penelope je jméno řeckého původu a znamená „tkalcovna“. Toto jméno je známé svou elegancí a bylo popularizováno řeckou mytologií.
Anglická jména pro holky
 1. Matilda: Toto tradiční jméno má germánský původ a znamená „mocná v bitvě“. Je známé svou historickou rezonancí a silným významem.
 2. Sienna: Sienna, inspirovaná italským městem a barvou, má moderní a umělecký nádech. Je oblíbená pro svou jedinečnost a eleganci.
 3. Aurora: Aurora, což znamená „úsvit“ v latině, je romantické jméno připomínající krásu přírody a nových začátků.
 4. Bella: Krátká a sladká, Bella je italského původu a znamená „krásná“. Toto jméno je populární pro svou jednoduchost a krásu.
 5. Daisy: Daisy, což znamená „sedmikráska“ v angličtině, je roztomilé a veselé jméno, které odkazuje na květinu a přírodu.
 6. Freya: Toto jméno skandinávského původu znamená „paní“. Je známé svou mýtickou asociací a silným charakterem.
 7. Imogen: Imogen je unikátní jméno keltského původu, oblíbené pro svou originalitu a kulturní hloubku.
 8. Poppy: Jméno Poppy, což v angličtině znamená „mák“, je veselé a barevné, odkazující na květinu a radost.
 9. Zara: Zara, která může mít různé původy, je vnímána jako moderní a stylová. Je to jméno, které znamená „zářící“ nebo „květ“.
 10. Ivy: Ivy, což znamená „břečťan“ v angličtině, je krátké a výrazné jméno. Je oblíbené pro svou spojitost s přírodou a odolností.

Angličtina Zdarma

TIP na čtení:

Zdroje článku:

400 Beautiful Baby Girl Names—From A To Z [online]. [cit. 16. 12. 2023]. Dostupné z: https://www.southernliving.com/culture/baby-girl-names

100 Beautiful Girl Names with Unique Meanings – FamilyEducation [online]. [cit. 16. 12. 2023]. Dostupné z: https://www.familyeducation.com/pregnancy/baby-names/100-beautiful-girl-names

Pretty, Beautiful & Cute Girl Names With Meanings | Pampers [online]. [cit. 16. 12. 2023]. Dostupné z: https://www.pampers.com/en-us/pregnancy/baby-names/article/cute-girl-names

Napsat komentář